logoBelarusian Chemistry Olympiads: Illustrated History RU EN


53-я Рэспубліканская алімпіяда па хіміі. 2019 год

logoЗаключны этап 53-й Рэспубліканскай алімпіяды па хіміі 2018/19 навучальнага года праходзіў 25-29 сакавіка 2019 г. у Гомелі.
У спаборніцтвах прымалі ўдзел: па праграме 9 класа - 35 вучняў, па праграме 10 класа - 41 вучань, па праграме 11 класа - 45 вучняў.

Спіс удзельнікаў заключнага этапа Рэспубліканскай алімпіяды па хіміі 2019 года (PDF, 306 KB).
Спіс утрымлівае прозвішча кожнага ўдзельніка, імя, імя па бацьку; занятае месца; назву навучальнай установы; прозвішча настаўніка і яго імя і імя па бацьку.

Па выніках алімпіяды ўзнагароды атрымалі:

ДЫПЛОМЫ І СТУПЕНІ

9 клас
1Козырьков Данила
2Баклажец Матвей
3Кундер Владимир
10 клас
1Шаляпина Анастасия
2Василевский Егор
3Макуценя Дмитрий
11 клас
1Сысоенков Максим
2Малич Евгений
3Найденов Николай
4Мамчиц Иван

ДЫПЛОМЫ ІI СТУПЕНІ

9 клас
4Мороз Кирилл
5Бутько Яна
6Завалюк Дарья
7Шемагонов Даниил
8Боровой Глеб
10 клас
4Левченко Никита
5Кузьмич Карина
6Крисанов Андрей
7Жаворонок Марк Филипп
8Тулуп Юлия
11 клас
5Боярский Артём
6Пышинский Антон
7Божко Владислав
8Коротков Олег
9Бутько Алексей
10Злобин Андрей

ДЫПЛОМЫ ІII СТУПЕНІ

9 клас
9Еремин Никита
10Едиханов Альберт
11Рашкевич Алексей
12Гусарова Диана
13Пугач Полин
14Суббот Ксения
15Стрельчик Владислав
10 клас
9Кислюк Матвей
10Стычневская Екатерина
11Карчевский Андрей
12Стручистый Максим
13Яновская Даниэла
14Новоселов Матвей
15Коростелева Елена
16Курилович Илья
17Кокошко Юлия
18Голынкин Эрик
11 клас
11Щербакова Александра
12Просмыцкая Юлия
13Ляльков Николай
14Боричевский Дмитрий
15Базанов Андрей
16Мотыль Артемий
17Годунов Павел
18Герилович Глеб
19Надточаев Виталий
20Кошелев Кирилл
21Егоров Павел

ПАХВАЛЬНЫЯ ВОДГУКІ

9 клас
16Скребнев Арсений
17Бобрик Алексей
18Люндышев Владислав
19Догель Анна
20Саттаров Ренат
10 клас
19Гордунов Григорий
20Шестак Майя
21Богдан Екатерина
22Левчик Артем
23Шелков Максим
11 клас
 - не прысуджаліся
Experimental Round

Experimental Round

Experimental Round

Arbitration


На сцэне - пераможцы
(зверху ўніз: хімікі і біёлагі з дыпломамі 1 ст., хімікі з дыпломамі 2 ст., 3 ст., з пахвальнымі водгукамі)

National Final 2019. Gold Winners in Chemistry and Biology
National Final 2019. Silver Winners
National Final 2019. Bronze Winners
National Final 2019. Honorable Mention Winners
  Вэбмайстар
2019
Пiсьмо